Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації 10014, майдан ім. С.П. Корольова, 12 +38-0412-42-14-01 ztedu@ukr.net
5 закладів освіти області отримають грошову допомогу на підготовку до зими від ЮНІСЕФ
31.10.2024

З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW). З - поміж усіх закладів освіти допомогу отримають 5 шкіл області.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2024 року № 1114, кожна з дібраних шкіл отримає по 290 500 гривень для підготовки до зимового періоду.

Повний список закладів можна знайти за покликанням.

У межах підготовки до зими заклади можуть використовувати кошти на такі потреби: 

  • обігрів, утеплення, заміну вікон і дверей;
  • закупівлю, встановлення та ремонт електро- і теплогенерувального обладнання;
  • ремонт інженерних мереж (водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних);
  • транспортування та зберігання закупленого обладнання, запчастин, матеріалів і пального.

Певна частина коштів — до 83 000 грн — може бути використана на ремонт і модернізацію шкільних їдалень. Залучення коштів на харчування здійснюється за ініціативою МОН спільно з Мінреінтеграції у межах впровадження реформи шкільного харчування в Україні, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Таким чином заклади можуть зробити свій внесок у національну реформу харчування. Тож грошова допомога може бути використана на: 

  • ремонт шкільних їдалень (харчоблоків);
  • закупівлю, встановлення та ремонт обладнання для шкільних їдалень та інвентарю до них.

Відповідно до наказу №1460 Міністерства освіти і науки України було створено комісію, до складу якої увійшли представники Міністерства освіти і науки, Міністерства реінтеграції та ЮНІСЕФ. Ця комісія визначила перелік шкіл на основі ключових критеріїв.

Зі складом комісії можна ознайомитися за покликанням.

Загалом комісією розглядалось майже 1200 закладів і розподіл коштів між закладами здійснювався за трьома ключовими категоріями, унаслідок чого приблизно 60% потреби було покрито в межах цих категорій:

Категорія 1

  • Заклади розташовані на прифронтових і прикордонних територіях та проводять навчання в очному / змішаному форматі не менше ніж для 200 дітей; у школі є укриття. До цієї категорії потрапили 550 закладів із 700 дібраних.

Категорія 2

  • Заклади з інших областей проводять навчання в очному / змішаному форматі, мають укриття та навчають щонайменше 50 дітей-ВПО. Таких закладів 70 із 700 дібраних.

Категорія 3

  • Заклади, які єдині у своїй громаді працюють в очному / змішаному форматі. Таких закладів 80 із 700 дібраних. Важливо відзначити, що в цій категорії покрито всю потребу, надану регіонами.

Грошова допомога є разовою підтримкою. Кошти почнуть надходити на рахунки шкіл, які потрапили до списку, наприкінці листопада 2024 року. Заклади, які отримають фінансування, зобов’язані протягом трьох місяців з дня надходження коштів надати звіти про їхнє використання. У разі потреби терміни звітування можуть збільшити до шести місяців за погодженням МОН і ЮНІСЕФ.

За додатковою інформацією ви можете звернутися на гарячу лінію ЮНІСЕФ «Скажи як є» 0 800 600 017, пункт 3 (гранти для шкіл). Лінія працює з понеділка по п’ятницю 8:00-18:00. Додаткова інформація щодо звітності буде доступною з 18 листопада.

(Підготовлено за інформацією МОН України)