Заступник начальника Житомирської ОВА Юрій ДЕНИСОВЕЦЬ та директорка Департаменту освіти і науки ОВА Наталія ОСИПОВИЧ відвідали заклади освіти Коростенського району.
Зустрілися з начальником Коростенської РВА Олегом Рябим та заступником начальника Володимиром Сивком та обговорили нагальні питання освітньої галузі у районі, в тому числі, результати діяльності 2023 року та перспективи реалізації державних та регіональних проєктів у 2024 році.
У рамках візиту відвідали Овруцьку територіальну громаду. Спершу ознайомилися з діяльністю відкритого у 2023 році модульного садочку №8, будівництво якого було повністю профінансоване Урядом Естонської Республіки. Це перший об'єкт відновлення України, який був збудований за кошти іноземної держави, і перший проект, реалізований в рамках відбудови Житомирщини, яку Естонія взяла під свій патронат.
ЗДО побудований із використанням усіх сучасних, енергоефективних, екологічних і безпечних технологій, із дотриманням інклюзивних норм.
Для дітей та педагогів тут створені усі необхідні умови для розвитку, навчання та роботи.
Крім цього, оглянули ще два заклади загальної середньої освіти. В Овруцькому ліцеї №4 у 2023 році проведено капітальний ремонт протирадіаційного укриття, вартість якого 13,7 млн грн, у тому числі співфінансування громади - 1,7 млн грн. У цьому закладі навчається більше 500 дітей, які завдяки проєкту матимуть змогу відвідувати навчання у очній формі, а під час «повітряних тривог» перебуватимуть у безпечних та поліпшених умовах.
Далі ознайомилися із діяльністю Овруцького ліцею №1. Це найбільший заклад у громаді, в якому навчається 800 дітей. Однак, наявного укриття закладу недостатньо. На сьогодні діти навчаються в очно-змішаному форматі. Саме тому, обговорили можливості будівництва ще одного укриття, що відкриє повноцінний доступ дітям до очного навчання.
Загалом візит був насичений та продуктивний. Овруцька громада наразі активно розвивається, плідно співпрацює з міжнародними партнерами та громадськими організаціями, бере участь у безлічі проєктів освітньо - соціального спрямування. Як результат, усі заклади, незважаючи на близькість до кордону недружньої країни, працюють в очно-змішаному форматі, а діти мають змогу ходити до шкіл та садочків.
Разом зможемо більше!