Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації 10014, майдан ім. С.П. Корольова, 12 +38-0412-42-14-01 ztedu@ukr.net
Сторічна угода між Україною і Великою Британією: що це означає для освіти?
19.01.2025

Президент Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали Угоду про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії, яка містить відкриту й закриту частини. Ця угода передбачає окремий розділ «Наука, технології та інновації», який закріплює співпрацю між закладами вищої освіти, науковими установами, зокрема в питаннях використання інноваційних і критично важливих технологій, як-от: цифрової інфраструктури й комунікацій, космосу, штучного інтелекту та безпілотних літальних апаратів. Співпрацю у сфері освіти визначено в девʼятому розділі «Соціальна сфера, культура та спорт».

Основні аспекти співробітництва:

Розвиток освіти

  • Планується об'єднати 100 шкіл України й Великої Британії для створення партнерства між учнями та вчителями.
  • Велика Британія через Прем’єр-лігу та Британську Раду реалізовуватиме ініціативи, що допомагатимуть молоді в Україні розвивати навички, освіту та впевненість,
  • Під егідою Британської Ради та Прем'єр-ліги молодь України отримуватиме підтримку в розвитку навичок, освіти та впевненості, Велика Британія розширить участь української молоді у програмах Національної громадянської служби, що сприятиме їхньому лідерському розвитку.

Сприяння реформам у сфері освіти

  • Сполучене Королівство підтримуватиме відновлення української освіти через обмін політиками, технічну допомогу, освітні партнерства та навчання лідерів.
  • Британські університети розширюватимуть освітні пропозиції в Україні, зокрема через пілотні проєкти транснаціональної освіти.

Навчання англійської мови

Британська Рада продовжить організовувати курси англійської мови для українських державних службовців та сприятиме професійному розвитку викладачів англійської мови.

Стипендії та програми обміну

  • Програма Chevening ініціюватиме розширення доступу для українських студентів.
  • Буде підтримуватися розвиток міжкультурного діалогу через спільні освітні програми, конкурси, обміни, літні табори та ініціативи двомовних шкіл.

Дякуємо за довгострокове партнерство й підтримку!

Підготовлено за інформацією Міністерства освіти і науки України

Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України