Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації 10014, майдан ім. С.П. Корольова, 12 +38-0412-42-14-01 ztedu@ukr.net
Освіта для життя: МОН розпочинає оновлення змісту природничої освітньої галузі
03.04.2025

Міністерство освіти і науки України в межах політики «Освіта для життя», що підсилює реформу НУШ, починає роботу над оновленням змісту природничої освітньої галузі. У час теперішніх викликів природнича освіта потребує переосмислення своєї ролі та інструментів. Вона має допомогти учням розвинути наукове мислення, стати свідомими захисниками довкілля та, безумовно, впливати на формування екологічної відповідальності українців й українок.

8 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки спільно з Малою академією наук України запрошує до відкритої дискусії про майбутнє природничої освіти в Україні.

Запрошуємо долучитися до діалогу:

  • вчителів і вчительок біології, хімії, фізики та інтегрованих природничих курсів;
  • представників і представниць наукових установ та лабораторій;
  • екологів і екологинь;
  • представників і представниць екологічних організацій;
  • усіх зацікавлених у розвитку природничої освіти.

Для участі треба зареєструватися за посиланням. Кількість місць для очної участі обмежено, але всі зареєстровані учасники зможуть долучитися до обговорення онлайн.

Концепцію природничої освітньої галузі, яка є однією з пілотних галузей на наступний навчальний рік, разом із концепціями інших освітніх галузей буде презентовано громадськості навесні 2025 року. Практичне впровадження змін розпочнеться восени для учнів і учениць 5 класів у мистецькій, природничій та технологічній галузях. У межах реформи також передбачено модернізацію лабораторій у закладах загальної середньої освіти.

(Підготовлено за інформацією МОН України)