18-19 вересня в області з координаційним візитом перебували радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, радниця Міністра освіти і науки України Оксана Савицька, проєктна спеціалістка штаб-квартири ЮНЕСКО Паула Кленер, представники Національної поліції, ДСНС, МВС, які спільно з освітянами напрацьовували дорожню карту з реалізації на Житомирщині пілотного проєкту зі створення системи безпеки в закладах освіти.
У перший день візиту за круглим столом, під головуванням начальника Житомирської ОВА Віталій Бунечко, разом з керівниками районних військових адміністрацій та головами громад,
зосередились на відпрацюванні бачення кожною зі сторін-учасників проекту майбутньої Концепції.
Відвідали заклади освіти м. Житомира, познайомилися з класом безпеки, організацією системи харчування дітей, проговорили методи та алгоритми, які використовуються у школах та садочках міста для реагування під час надзвичайних ситуацій.
Другого дня працювали у закладах освіти Коростишівської та Ружинської територіальних громад.
У першу чергу проаналізували роль інклюзивно-ресурсних центрів у створенні осередку психологічної підтримки для дітей та родин.
Заслуговує на повагу робота Коростишівського ІРЦ. Невеликий штат з 6 працівників опікуються не лише з особливими освітніми потребами, а й дітьми та родинами загиблих захисників. Ружинський ІРЦ має досвід по психологічній підтримці ВПО. У невеличкій 20-тисячний громаді у перші місяці війни знайшли прихисток майже 8,5 тисяч переселенців.
«Діти - це найбільша цінність нашої держави і ми маємо докласти максимум зусиль, щоб зберегти їх право на безпечну освіту, щасливе дитинство та світле майбутнє», - зазначив заступник начальника обласної військової адміністраціі Юрій Денисовець.
Прикладом такого ставлення до дітей є Коростишівський ліцей №2 ім.Л.Х.Дарбіняна та Коростишівський заклад дошкільної освіти №13 "Ялинка", які щоденно працюють над створенням безпечних умов для очного навчання.
Відмітили роботу закладів Ружинщини. ЗДО "Казка"- один з перших в області, вже у травні 2022 року відновив свою роботу. Саме в той час батьки змогли вийти на свої робочі місця.
Відвідали також Ружинську гімназію. Заклад освіти навчає майже 600 дітей та 38 в області у рейтингу складання НМТ за версією Osvita.ua.
Окремо проговорили про те, що набуття практичних вмінь реагування в надзвичайних ситуаціях – це тепер базовий і життєво необхідний навик повсякденного життя.
«Житомирщина створила доступ до очного навчання для 97 % учнів. Це наша колосальна спільна справа, яку ми змогли реалізувати. Тому надважливо, щоб фізично та психологічно кожна дитина була захищена, а батьки впевнені, що в закладі освіти вона у безпеці.
Впевнений, що робота з реалізації пілотного проекту буде плідною та результативною!
Стартуємо разом!», - підсумував Юрій Денисовець.