Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації 10014, майдан ім. С.П. Корольова, 12 +38-0412-42-14-01 ztedu@ukr.net
План роботи Департаменту освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації на 2023 рік

ВСТУП

У 2022 році Департамент освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації (далі - Департамент), місцеві органи управління освітою, заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти усіх типів і форм власності та рівнів акредитації здійснювали реалізацію основних завдань державної політики в галузі  освіти.

Діяльність Департаменту, місцевих органів управління освітою, закладів освіти була спрямована на створення безпечних умов навчання, розбудову освітнього технопарку Житомирщини з підвищення якості освіти, впровадження освітньої реформи, реалізації Концепції «Нова українська школа», створення сучасного освітнього середовища, забезпечення рівного доступу до здобуття якісної освіти на кожному її рівні: від дошкільної до вищої, створення умов для інтелектуального, духовного, фізичного та культурного розвитку особистості, професійного рівня педагогічних працівників. 

 

Освітня мережа 

У Житомирській області функціонує 1282 заклади освіти, у тому числі:

627 - закладів дошкільної освіти (ЗДО); 

544 - заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО);

63 - заклади позашкільної освіти (ЗПО); 

18  - закладів професійної (професійно-технічної) освіти ЗП(ПТ)О;

20 - закладів фахової передвищої освіти (ЗФПВО); 

9   - закладів вищої освіти (ЗВО); 

1  - заклад післядипломної педагогічної освіти.

 

Створення безпечних умов

Станом на травень 2022 року рівень забезпеченості укриттями у закладах освіти області становив 27%. На кінець року в області облаштовано 1086 укриттів різного типу або 85%. Даний показник є одним з найбільших  Україні.

 

На сьогодні мають укриття:

  • 500 ЗЗСО (92%);
  • 479 ЗДО (76%);
  • 29 ЗФВПО та ЗВО (100%);
  • 18 ЗП(ПТ)О (100%);
  • 60 ЗПО (95%).

Для підготовки закладів до 2022/23 навчального року при Житомирській ОВА утворено комісію, яка здійснювала погодження формату освітнього процесу для кожного закладу  індивідуально незалежно від форми власності та підпорядкування. Спільно з ГУ ДСНС, ГУНП у Житомирській області, Управлінням державної служби якості освіти у Житомирській області, фахівцями у сфері цивільного захисту проведено 13 засідань, обстежено 100 % закладів, розглянуто 1602 пакети документів, сформовано фотобанк укриттів обсягом більше 17 тис. фото.

Для створення безпечних умов навчання та виховання у закладах освіти у 2022 році спрямовано майже 200 млн. грн на ремонт, реконструкцію та облаштування укриттів, у тому числі майже 60 млн. грн з обласного бюджету, 130 млн. грн – з місцевих бюджетів територіальних громад, решта – кошти спеціального фонду закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, спонсорські кошти та міжнародних партнерів. 

 

Пошкоджені заклади освіти.

В області 81 заклад освіти зазнав ударів ворога: 80 – пошкоджено, 1 – зруйновано:

24 – заклади дошкільної освіти, позашкільної освіти, 42 - загальної середньої освіти (1 – зруйновано, 41 – пошкоджено), 7професійної (професійно-технічної) освіти, 3фахової передвищої та 2 - вищої освіти. На кінець року відновлено 70 закладів освіти (86%), у решті тривають відновлювальні роботи.

 

Освітній процес

Незважаючи на пошкодження всі заклади освіти Житомирщини змогли організувати освітній процес. Учні ліцею № 25 м. Житомира, який було зруйновано внаслідок ракетного удару, отримують освітні послуги у приміщенні Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, Житомирському державному університеті імені Івана Франка та в ліцеї № 33 м.Житомира.

90 % учнів навчаються в очно/змінному та змішаному форматі. 2 % (316) педагогічних працівників ЗЗСО та % (175)  працівників ЗДО виїхали за межі області та країни,  9 % (12513) учнів  перебувають за межами області.

 

Дошкільна освіта

З 627 закладів дошкільної освіти 431 (69 %) працюють очно/змішано, 184 (29 %) - дистанційно, 12 – тимчасово призупинено освітній процес. 

Різними формами дошкільної освіти в області охоплено 99,2% від загальної кількості дітей 3-6-ти річного віку та 100 % дітей 5-річного віку

Чисельність дітей у розрахунку на 100 місць у закладах дошкільної освіти становить 85 осіб, у міській місцевості – 90 осіб.

Кількість інклюзивних груп упродовж року у ЗДО збільшилась на 16 у порівнянні з минулим рокому 36 дитсадках облаштовані сучасні ресурсні кімнати.

Відкрито дитячий садок на 2 вікові групи у Миропільській громаді, вихованцями його стали 32 сільських дітлахів. 

 

Загальна середня освіта

У 544 закладах загальної середньої освіти навчається 136 тис. учнів.

В області функціонує 86 опорних шкіл, 5 – відкрито у 2022 році. 

Забезпечується підвезення майже 17 тис. учнів (100%) та 2,6 тис. педагогічних працівників, які проживають у сільській місцевості.

За підтримки міжнародних партнерів області передано 16 автобусів, ще 6 шкільних автобусів у 2022 році придбані територіальними громадами власними коштами.

У 3 спеціалізованих закладах  профільну освіту отримують 563 учні

У 2022 році в області відкрито третій науковий ліцей на базі закладу вищої освіти а саме:  Науковий ліцей Поліського національного університету.

 

Різними видами харчування охоплено 100 % учнів. Стовідсотково забезпечуються безкоштовним гарячим харчуванням учні пільгових категорій. У 10 територіальних громадах області харчування у 87 закладах загальної середньої освіти здійснюється на основі постачання готових продуктів харчування з «фабрик-кухонь», тобто кейтерингу. У 28 закладах освіти міста Житомира запроваджено дабл-меню: 2-3 страви на вибір, яке підготовлено з урахуванням традицій національної та європейської кухні, максимально враховуючи побажання учнів. У 32 закладах Житомирської міської територіальної громади організовано триразове харчування дітей з режимом повного дня. Крім цього у закладах освіти організовано продаж буфетної продукції.

За участю органів місцевого самоврядування забезпечується впровадження у закладах освіти постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). В області впроваджено такі процедури в 433 закладах загальної середньої освіти та 218 закладах дошкільної освіти. 

 

Освіта дітей з особливими освітніми потребами

У 2022 році на інклюзивному навчанні у закладах загальної середньої освіти перебуває 1570 дітей з особливими освітніми потребами, у закладах дошкільної освіти - 447 дітей. На надання підтримки особам з особливими освітніми потребами місцевим бюджетам спрямовано відповідну субвенція з державного бюджету в обсязі 19 490,2 тис. грн.

Забезпечується доступ до здобуття професійної освіти дітьми з особливими освітніми потребами. У Житомирському професійному ліцеї Житомирської обласної ради  створено 6 інклюзивних груп, в яких здобуває освіту 22 особи.  З 2021 року  на базі ліцею функціонує Перший обласний інклюзивно-ресурсний центр професійної освіти, послугами якого користуються майже 100 дітей.

 

Заклади інституційного догляду

У Житомирській області функціонує 11 спеціальних закладів, 1 санаторна школа, 1 навчально -реабілітаційний центр, у яких виховується 1301 дитина, з них 578 - з інвалідністю, у тому числі 34 прикуті до візка та потребують спеціальних умов навчання та догляду.

Для забезпечення якісних реабілітаційних послуг 2 заклади проводять роботу з оформлення медичних ліцензій. У Потіївському НРЦ реалізуються проєкти з апі-, іпо-терапії, у Бердичівській спецшколі діти займаються виготовленням наборів трав’яних чаїв та працює мініферма з вирощування мікрогріну за німецько-українським проєктом.

 

Цифровізація

100 % шкіл має доступ до Інтернету: у тому числі – 75 %  користуються швидкісним.

З 2021 року у рамках програми «Ноутбук кожному вчителю» для вчителів області передано майже 11 тис. сучасних ноутбуків. Зокрема у 2022 році за програмою та сприяння Міністерства освіти науки України область отримала 8134 ноутбуків: 583 від ООН (ЮНІСЕФ), 2918 хромбуків від Google та 4633 - від Фондації дружини Президента О.Зеленської. У результаті вчителі області забезпечені комп’ютерною технікою на 97 %, а вчителі-предметники на 100%. 

З 544 закладів загальної середньої освіти, 102 – використовують у роботі електронні журнали та щоденники, 503 - платформи для дистанційного навчання, 10 - електронне меню. 295 закладів підключені до «Всеукраїнської школи онлайн».

Реалізується проєкт зі створення СТЕМ-інкубатору на базі КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», який на даний час включає 178 осередків СТЕМ-освіти: 5 СТЕМ-лабораторій та 173 навчальні кабінети природно-математичного циклу. 

За співпраці з ООН (ЮНІСЕФ) очікується розширення мережі на 17 додаткових СТЕМ- лабораторій, які створять загальнодоступні міжшкільні центри СТЕМ-освіти.

 

«Класи безпеки»

Розпочато реалізацію проєкту та відкрито 19 «класів безпеки»: 17 у закладах загальної середньої освіти, 1 – у закладі дошкільної освіти та 1 – у Навчально - методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області. Пілотні заклади працюють над поповненням та удосконаленням матеріально-технічної бази за сприяння ГУ ДСНС у Житомирській області та міжнародних партнерів. Робота у цьому напрямі триває.

 

Навчання дітей, у тому числі з числа ВПО

Загальною середньою освітою охоплено майже 2 тис дітей. Під час активних бойових дій на території Київської області та Житомирської областей кількість дітей з числа ВПО, які були долучені до навчання сягала 3 тис. учнів. Освітні послуги для дітей ВПО надаються у 339 закладах загальної середньої освіти. У дитячих садках виховується 749 дітей з числа ВПО.

НМТ-2022

У 2022 році учасниками національного мультипредметного тестування стали майже 8 тис. випускників, 280 з яких набрали 200 балів з 1/2/3-х предметів, 11 учнів - 600-бальники (у минулому році не було жодного).

У рейтингу областей з НМТ Житомирська зайняла 8 місце (23 місце – у 2022 році).

 

Позашкільна освіта 

Збережена мережа позашкілля, усього 63 заклади позашкільної освіти охоплюють 33 тис. дітей або 30% від учнівського контингенту. 

Відкрито новий заклад позашкільної освіти КЗ «Миропільська ДЮСШ» у Миропільській громаді.

 

Житомирське територіальне відділення Малої академії наук України  працює на базі КЗПО «Обласний центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради охоплює понад 6,7 тис. слухачів за участі висококваліфікованих науково-педагогічних працівників. Відділення об’єднує 54 наукових товариства, що підготували 84 учасники Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт, 21 з яких вибороли призові місця, що вдвічі більше ніж у 2021 році.

В КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради працює 70 гуртків, які формують у 1022 вихованців знання про навколишнє середовище, екологічну культуру. У 2022 році центром проведено 107 обласних та всеукраїнських масових заходів екологічного спрямування. 

Відкрито віртуальний інтерактивний музей «EcoBioSystem», який є одним із складових освітнього технопарку Житомирщини та включає такі розділи: «Освітній простір», «Квітковий дім», «Zoo Life», «Арт дизайн», «Біологічний лабіринт».

Позашкільники під час війни діти стали учасниками багатьох антивоєнних акцій «Наблизимо Перемогу», «Моя допомога фронту», «Повертайся живим», «Ланцюжок єдності та дружби», «Створимо сад Перемоги», «Обігрій солдата» тощо, до яких залучені також діти з числа ВПО.

 

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання в області координує  КЗПО «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради, забезпечує методичний та організаційний супровід гри «Сокіл» («Джура»), співпрацює з громадськими організаціями.

У 19 гуртках (10 - «Джура», 6 - «Пластове новацтво» та 3 - «Пластове юнацтво») займається 249 вихованців, віком від  6 до 18 років, закладів освіти 6 територіальних громад. Також у м. Житомирі працюють гуртки «Пластове новацтво» та «Пластове юнацтво».

Окрім гуртківців військово-патріотичного напряму у заходах беруть участь команди здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти області, керівниками-педагогами яких є вчителі предметів: «Захист України», фізичне виховання, педагоги-організатори, соціальні педагоги. У Всеукраїнських конкурсах національно-патріотичного напряму взяло участь 884 учасники.

В обласних конкурсах національно-патріотичного спрямування:

- «Відун» – 1576 учасників;

- «Рятівник» – 1168 учасників.

- «Впоряд» – 1344 учасники;

- Ватра «Слава Героям» – 712 учасників.

 

Цьогоріч успішно пройшла вступна кампанія до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, 100 % виконано державне та регіональне замовлення.

 

Професійна (професійно-технічна) освіта (ППТО)

Підготовку робітничих кадрів в області здійснюють 17 державних та 1 комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О), з них: ВПУ – 4, центри ПТО – 3, ліцеї –9 , ПТУ – 1, 1 - центр при установі виконання покарань з трьома філіями. У ЗП(ПТ)О здобувають професійну освіту більше 7,6 тис осіб.

Підготовка кадрів здійснюється за 112-ма робітничими професіями. Середня наповнюваність закладів - 423 особи. У закладах професійної (професійно-технічної) освіти регіону більше 70% здобувачів освіти одночасно із здобуттям робітничої кваліфікації отримують повну загальну середню освіту.

В області діє 14 навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, 1 з яких з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва. Плодоовочівник» відкрито на базі Коростишівського професійного аграрного ліцею у 2022 році. 

Продовжується процес інтеграції професійної освіти та виробництва. Дуальна форма навчання застосовуються у 10 закладах професійної (професійно-технічної) освіти з 22 професій за участі 145 підприємств.

 

Фахова передвища та вища освіта 

Мережа закладів вищої та фахової передвищої освіти Житомирської області включає 29 закладів, з яких 9 – вищої освіти: 3 університети, 2 інститути, 4 відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти (1 державний та 3 приватні) та 20 – фахової передвищої освіти (8 – підпорядковані Департаменту освіти і науки, 5 – іншим департаментам ОВА, 5 – відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти, 2 – приватні).

У ЗВО здобувають освіту понад 20 тис. студентів. У чотирьох - діє аспірантура, а у трьох – докторантура. У 2022 році три заклади вищої освіти (ДУ «Житомирська політехніка», Житомирський університет імені Івана Франка, Поліський національний університет) працювали над 4 науково-дослідними темами, які фінансуються за кошти державного бюджету. 

Понад 13 тис. здобувачів навчаються у закладах фахової передвищої освіти за 95 спеціальностями та 130 освітніми програмами. Освітній процес здійснюють понад 900 штатних педагогічних працівників, із них: 16 докторів наук, професорів, більше 120 кандидатів наук, доцентів, понад 650 викладачів вищої категорії, зокрема, близько 300 викладачів-методистів, 11 з яких отримали відзнаки за результатами Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний ОСКАР - 2022». 

Вищу та фахову передвищу освіту за кошти обласного бюджету здобувають понад 6,1 тис. осіб. 

 

1 заклад післядипломної педагогічної освіти надає послуги з підвищення кваліфікації педагогічних працівників. У 2022 курси підвищення кваліфікації пройшли 1579 педагогів області або 100 % від плану.

 

Підтримка талановитої та обдарованої молоді

З обласного бюджету здійснюються виплати 17 стипендій обласної ради кращим молодим науковцям, студентам та учням. 39 переможців всеукраїнських конкурсів отримали грошові винагороди від начальника обласної військової адміністрації. 

Крім цього студенти області отримують стипендії Президента України, Верховної Ради України, імені М. Грушевського, імені Героїв Небесної Сотні, Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського міського голови. За плідну наукову роботу викладачам ЗВО присуджено 4 стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених та 2 іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук; 1 викладач є лауреатом щорічного конкурсу «Молодий вчений року», організатором якого є Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.

 

Виконання інших завдань.

Освітяни області, крім безпосередніх посадових обов'язків, активно долучаються до виконання завдань, визначених умовами військового часу та волонтерського руху. 

У закладах освіти області створено більше 15 тис. місць для поселення внутрішньо переміщених осіб. За період з лютого по грудень 2022 року було прийнято майже 20 тис. ВПО, які знайшли прихисток, отримали психологічну та гуманітарну допомогу .

Щоденно у закладах освіти області перебуває більше 100 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, для яких створено санітарно-гігієнічні умови, відпочинок, організовується гаряче харчування. У закладах вони забезпечуються предметами гігієни та першої необхідності, дитячими речами та харчуванням. У закладах облаштовуються ігрові кімнати та куточки для дітей різного віку. З дітьми та дорослими працюють психологи та соціальні педагоги.

 

 

Пріоритетні завдання галузі освіти на 2023 рік:

Дошкільна освіта:

- створення безпечних умов для рівного доступу до якісної дошкільної освіти;

- збільшення частки охоплення дітей дошкільною освітою шляхом урізноманітнення форм надання освітніх послуг;

- сприяння створенню безперешкодного, сучасного, розвивального освітнього простору у закладах дошкільної освіти;

- організація якісного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному просторі закладу дошкільної освіти; 

- комп’ютеризація закладів дошкільної освіти та підключення до швидкісного Інтернету.

 

Загальна середня освіта:

- реформування системи загальної середньої освіти відповідно до концепції «Нова українська школа»;

- створення умов для розбудови профільної освіти; 

- удосконалення мережі закладів освіти області, у тому числі опорних, відкриття академічних, професійних ліцеїв та закладів спеціалізованої освіти;

- створення сучасного, безпечного, освітнього та безбар’єрного простору в закладах загальної середньої освіти;

- цифровізація освітнього процесу, підвищення якості дистанційної форми здобуття освіти.

 

Професійна орієнтація учнівської молоді:

- забезпечення наступності, цілеспрямованості та безперервності профорієнтаційної роботи у закладах освіти;

- застосування інноваційних технологій у профорієнтаційній роботі з  учнівською молоддю;

- забезпечення діяльності Центрів кар’єри на базі закладів освіти.

 

Інклюзивна та спеціальна освіта:

- розширення мережі закладів, що надають освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами;

- трансформація мережі закладів інституційного догляду;

- підвищення фахового рівня педагогів, що працюють з дітьми з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього середовища;

- сприяння діяльності інклюзивно-ресурсних центрів.

 

Позашкільна освіта:

- забезпечення доступності позашкільної освіти, особливо у сільській місцевості;

- розширення мережі гуртків та творчих об’єднань на базі закладів загальної середньої освіти;

- залучення до гурткової роботи дітей соціально вразливих категорій, сприяння їх всебічному розвитку та соціалізації;

- підтримка обдарованої і талановитої учнівської молоді шляхом розширення мережі гуртків дослідницько-експериментального напряму та секцій Малої академії наук України;

- розвиток мережі гуртків національно-патріотичного спрямування;

- зміцнення навчальної та матеріально-технічної бази закладів позашкільної освіти;

- створення умов для фізичного розвитку дітей, їх рухової активності та формування здорового способу життя;

- розвиток інклюзивного освітнього середовища у закладах позашкільної освіти, найбільш доступних і наближених до місця проживання дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами;

- оновлення змісту, форм та методів роботи органів учнівського самоврядування.

 

Професійна (професійно-технічна), фахова передвища та вища освіта:

- удосконалення мережі закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

- створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти;

- проведення моніторингових досліджень ринку праці, збалансування потреби та пропозиції у фахівцях та робітничих кадрах;

- ліцензування нових спеціальностей і професій відповідно до потреб роботодавців;

- зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

- продовження процесу інтеграції освіти та виробництва шляхом впровадження елементів дуальної форми навчання;

- створення сучасного освітнього простору у закладах професійної (професійно-технічної) фахової передвищої та вищої освіти;

- розвиток державно-приватного партнерства у сфері професійної та вищої освіти;

- сприяння участі закладів освіти у міжнародних наукових програмах та проєктах.

 

Система підвищення кваліфікації педагогічних працівників та освіта для дорослих:

- оновлення змісту та форм підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- підвищення рівня теоретико-методологічної підготовки педагогічних працівників області до роботи в умовах Нової української школи;

- надання освітніх послуг населенню за запитами територіальних громад, навчання дорослих упродовж життя;

- розроблення та реалізація міжнародних, всеукраїнських та обласних  інноваційних програм і проєктів в галузі освіти із залученням науково-методичної, фінансової, технічної допомоги міжнародних, всеукраїнських громадських організацій, асоціацій, фондів тощо.

 

Кадрове забезпечення:

- запровадження мотиваційних механізмів для підтримки творчих, креативних педагогів, проведення сертифікації та атестації вчителів;

- надання організаційно-методичної допомоги закладам освіти області в питаннях роботи атестаційних комісій;

- сприяння  у відзначенні педагогічних працівників області.

 

Матеріально-технічне забезпечення закладів освіти області:

- відновлення пошкоджених закладів освіти;

- оновлення матеріально-технічної бази відповідно до концепції «Нова українська школа», оснащення сучасним обладнанням, STEM-лабораторіями тощо;

- сприяння у цифровізації освітнього процесу закладів освіти області;

- модернізація харчоблоків закладів освіти та оснащення їх сучасним технологічним обладнанням.

 

І. Організація роботи Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації:

п/п

Зміст заходів

    Термін виконання

Відповідальні за виконання

Примітка

1

    Підвести підсумки роботи Департаменту освіти і науки ОДА в 2022 році та накреслити завдання на 2023 рік (засідання колегії)

січень

Осипович Н.Є.

 

1

    Забезпечити проведення оперативних нарад з працівниками Департаменту освіти і науки ОВА 

щовівторка

Осипович Н.Є.

 

3

    Забезпечити виконання Закону України «Про звернення громадян», проводити  щоквартальний аналіз роботи зі зверненнями

протягом року

Спеціалісти Департаменту  Селезньова Л.П.

 

4

    Розробляти тижневі, місячні, квартальні плани роботи Департаменту та надавати обласній військовій адміністрації пропозиції до планів роботи

протягом року

Майстренко Т.М.

Селезньова Л.П.

 

5

    Продовжити щорічне визначення рейтингу територіальних громад області по галузі «Освіта»

протягом року

Шевчук Н.О.

 

6

    Продовжити співпрацю з Управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА з питань висвітлення розвитку галузі освіти у засобах масової інформації

постійно

Осипович Н.Є.

 

7

    Проводити особистий прийом громадян згідно з графіком

щочетверга та щовівторка з 10.00 до 12.00

Осипович Н.Є.

 

8

    Надавати обласній військовій адміністрації інформацію та звітність з питань розгляду звернень громадян щоквартально

Селезньова Л.П.

 

9

    Забезпечити організацію роботи з питань впорядкування архівних документів та подальшого їх збереження відповідно до вимог нормативного законодавства

постійно

Селезньова Л.П.

 

 

    Забезпечити організацію роботи з підготовки статистичного збірника «Освіта Житомирщини – 2023»

березень

КЗ «ЖОІППО» ЖОР

 

 

Забезпечити організацію підготовки та проведення серпневої конференції працівників освіти області

серпень

Осипович Н.Є.

 

1

    Забезпечити участь спеціалістів Департаменту освіти і науки ОВА у територіальних серпневих конференціях   працівників освіти

серпень

Осипович Н.Є.

 

1

    Забезпечити виконання завдань та заходів Програми розвитку системи освіти Житомирщини на 2021/2025 роки

грудень

Спеціалісти Департаменту Осипович Н.Є.

 

 

Організація роботи Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації з розпорядчими документами та дорученнями:

1. Вхідна документація щоденно реєструється та подається директору  Департаменту для прийняття управлінського рішення. Виконання і контроль здійснюється відповідно до резолюції директора Департаменту.

2. Організація підготовки засідань колегії, систематизація матеріалів, оформлення протоколу покладається на секретаря колегії Шевчук Н.О.

3. Підготовку протокольних доручень директора Департаменту, що розглядаються на нарадах керівників місцевих органів управління освітою, контроль за їх виконанням та підготовку інформації про їх реалізацію здійснюють директор та заступник директора Департаменту, начальники управлінь, відділів та працівники Департаменту відповідно до посадових обов’язків.

4. Контроль за виконанням доручень директора Департаменту, розглянутих на інструктивних нарадах, здійснює заступник директора Департаменту та начальники управлінь, відділів відповідно до посадових обов’язків. Про виконання відповідальні особи доповідають  у визначені строки.

5. Поточні питання управлінського та виробничого характеру постійно аналізуються начальниками відділів, пропозиції подаються заступнику директора Департаменту, директору  Департаменту для прийняття відповідних рішень.

6. Прийом відвідувачів здійснюються відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

7. Контроль за виконанням рішень Верховної Ради України, указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, нормативних документів Міністерства освіти і науки України, розпоряджень начальника обласної військової адміністрації, рішень обласної ради, регіональних освітянських програм здійснюється директором та заступником директора Департаменту освіти і науки ОВА, начальниками управлінь, відділів та спеціалістами Департаменту згідно з функціональними обов’язками.

І. Засідання колегій Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації:

січень 2023 року

1. Освіта Житомирщини під час війни: випробування, відбудова, розвиток, інвестиції в майбутнє; освітні наративи сучасної безпеки; освітній технопарк Житомирщини. Погодження плану роботи Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації на 2023 рік.

Осипович Н.Є.

травень 2023 року

1. Про реалізацію Національної стратегії із створення безбар'єрного простору у закладах освіти області.                                                                 

Осипович Н.Є.

2. Про  державні субвенції, виділені місцевим бюджетам, на освітню галузь у 2023 році. 

Близнюк С.О.                                                                                                                                              

 

серпень 2023 року 

1. Якісна і доступна дошкільна освіта.

Безкоровайна З.В.

2. Про реалізацію державних програм у галузі «Освіта»

Осипович Н.Є.

3. Про підготовку закладів освіти області до нового 2023/2024 н.р. та осінньо-зимового періоду. Про стан протипожежної безпеки та цивільного захисту у закладах освіти області. 

Салімонович Ю.В.

жовтень 2023 року 

1. Про виконання Закону України «Про звернення громадян»                                                Селезньова Л.П.

2. Про хід реформування системи професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в області.

                                                                                                                    Салімонович Ю.В.

                                                                                                                                                                                                                                                                            

ІІ. Організація та контроль за виконанням документів центральних органів влади та розпоряджень начальника обласної військової адміністрації:

1) Законів України, Указів Президента України:

п/п

Зміст заходів

Термін

виконання

Відповідальні

за виконання

Примітка

Закони України: 
1. від 06.06.2017  №2145-VIIІ  «Про освіту» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Близнюк С.О.

 

2. від 02.10.2018 №2581-VІII «Про дошкільну освіту» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Близнюк С.О.

 

3. від 16.01.2020 № 463-IX «Про повну загальну середню освіту» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Близнюк С.О.

 

4. від 22.06.2000 №1841-III «Про позашкільну освіту» протягом року

Осипович Н.Є.

Близнюк С.О.

 

5. від 10.02.1998 № 103/98 «Про професійну (професійно-технічну) освіту» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Салімонович Ю.В.

 

6. від 01.07.2014 № 1556-VII «Про вищу освіту» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Салімонович Ю.В.

 

7. від 06.06.2019 №2745-VIIІ «Про фахову передвищу освіту» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Салімонович Ю.В.

 

8. від 02.10.1996 № 393 «Про звернення громадян» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Близнюк С.О.

 

9. від 13.01.2011 № 2939 «Про доступ до публічної інформації» (зі змінами) протягом року

Осипович Н.Є.

Близнюк С.О.

 

10. від 07.12.2017 № 2229 «Про запобігання та протидію домашньому насильству» протягом року Шевчук Н.О.  
11. від 18.12.2018 № 2657–VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» протягом року Шевчук Н.О.

 

12. від 16 липня 1999   № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»

протягом року

Осипович Н.Є.

Лисюк В. В.

 

13. від 08 липня 2010 № 2456-VI Бюджетний Кодекс України

протягом року

Лисюк В. В.

 

 Укази Президента України:

 

1.

від 07.12.2019 № 894/2019

«Про невідкладні заходи щодо покращення здоров’я дітей»

протягом року

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 

2.

від 25.09.2008 № 857

«Про забезпечення дальшого розвитку вищої освіти в Україні»

протягом року Осипович Н.Є.

 

3.

від 12.06.2015 № 334/2015

«Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»

протягом року Салімонович Ю.В.

 

4.

від 15.02.2010 № 161/2010

«Про Концепцію державної мовної політики»

 грудень Безкоровайна З.В.

 

5.

від 09.11.2007 № 1078

«Про Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика»

 грудень, січень Майстренко Т.М.

 

6.

від 30.09.2010 № 927/2010

«Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді»

протягом року

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 

7.

від 11.02. 2015 № 69/2015

«Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»

листопад, грудень

Шевчук Н.О.

 

 

8.

від 26.01.2016 № 936-УІІІ

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» (зі змінами)

протягом року

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 

 

9.

від 09.04.2015 № 317-УІІІ

«Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні»

 протягом року

Шевчук Н.О.

 

 

10.

 від 29.06.1995 № 489/95

«Про Всеукраїнський конкурс «Учитель року»

протягом року

Безкоровайна З.В.

 

 

11.

від 28.01.2000 № 113/2000

«Про додаткові заходи щодо запобігання дитячої бездоглядності» (із змінами)

протягом року Шевчук Н.О.

 

12.

 від 12.12.2007 № 1208/2007

«Про додаткові невідкладні заходи щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні»

протягом року Шевчук Н.О.

 

13.

 від 24.08.2021 № 423/2021

«Про День Української Державності»

протягом року Шевчук Н.О.

 

14.  від 18.12.2007 №1228/2007 «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» листопад

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 

15. від 16.03.2022 №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» протягом року Шевчук Н.О.

 

16. від 29.01.2021 № 30/2021 «Про деякі заходи щодо забезпечення права громадян на якісні та безпечні соціальні послуги» протягом року Шевчук Н.О.

 

17. від 30.03.2021 № 130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти»  протягом року Салімонович Ю.В.

 

2) актів, доручень та розпоряджень Кабінету Міністрів України, завдань інших центральних органів виконавчої влади:

1. Постанова КМУ від 24.03.2021 № 305 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» протягом року

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 
2. Постанова КМУ від 21.08.2019 № 800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» протягом року Близнюк С.О.  
3. Розпорядження КМУ від 14.02.2022 №147-р «Про затвердження плану заходів на виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 р.  № 53 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» протягом року Шевчук Н.О.

 

4. Розпорядження КМУ від 07.09.2022 №791-р «Про затвердження плану заходів до Дня спротиву окупації автономної Республіки Крим та м. Севастополя у 2023 році»» протягом року Шевчук Н.О.

 

4.

Постанови КМУ:

від 23.11. 2011 № 1392,

від 30.09.2020  № 898

«Державні стандарти загальної середньої освіти»

протягом року

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 

5.

від 13.07.2011 № 752

 «Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти»

від 15.04.2015 № 229 

«Про внесення змін до Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти»

протягом року

Салімонович Ю.В.

Безкоровайна З.В.

 

6.

 

від 15.08.2011 №872 (зі змінами) «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» вересень

Безкоровайна З.В.

 

 

7.

від 03.03.2019 № 221 

«Про затвердження Положення про спеціальну школу та Положення про навчально-реабілітаційний центр» (зі змінами)

постійно Безкоровайна З.В.

 

8.

від 05.11.1999 № 2061 

«Про затвердження Положення про заклад спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання»

постійно Безкоровайна З.В.

 

9.

від 30.06.2021 № 672 

«Про затвердження Положення про військовий (військово-морський, військово-спортивний) ліцей, ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою»

постійно Безкоровайна З.В.

 

10.

від 27.08.2010 № 784 

«Про затвердження Порядку працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких проводилася за державним замовленням»

жовтень Салімонович Ю.В.

 

11.

від 15.04.2013 № 306 

«Про затвердження Порядку формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» (зі змінами)

протягом року Осипович Н.Є.

 

12.

від 19.06.2019 № 532   

«Про затвердження Положення про опорний заклад освіти» (зі змінами)

 протягом року Безкоровайна З.В.

 

13.

від 05.10.2009 № 1124 

«Про затвердження Положення про центр розвитку дитини»

протягом року Безкоровайна З.В.

 

14.

від 13.03.2013 № 162 

«Про затвердження Основних напрямів запобігання бездомності»

січень, липень Безкоровайна З.В.

 

15.

від 12.05.2015 №373-VІІІ 

«Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання»

травень Салімонович Ю.В.

 

16.

від 03.04.2019 № 319

 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти» (зі змінами)

щоквартально Близнюк С.О.

 

 17.

від 15.12.2021 №1321 

«Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти»

 26.11.2015 №1242

 «Про заходи щодо поліпшення профілактики з попередження побутового травматизму серед дітей»

 26.05.2021 № 537

 «Про затвердження порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»

грудень Стрєкалов К.О.  
18.

від 28.02.2002 № 228 

«Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»

протягом року Лисюк В. В.

 

19.

Розпорядження КМУ від 13.12.2017 № 903-р 

«Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

щоквартально

Близнюк С.О. Безкоровайна З.В.

 

 

20.

Наказ МОН України від 27.10.2014 №1232 

«Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді»

постійно

Салімонович Ю.В.

 

 

 

23.

Розпорядження КМУ від 08.11.2007 № 980-р 

«Про затвердження Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру»

постійно Салімонович Ю.В.

 

24.

Накази МОН України:

від 21.03.2018 № 268, від 20.04.2018 № 405, 406, 407, 408

«Про затвердження Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти»

постійно

Безкоровайна З.В.

 

 

25. Наказ Мінсоцполітики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2014 № 564/836/945/577 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення» постійно

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 

26.

Наказ МОН України від 21.08.2013 №1222

 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»

постійно

Безкоровайна З.В.

Шевчук Н.О.

 

 

27. Наказ Міністерства фінансів України від 20.09.2017 № 793 «Про затвердження складових Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету» постійно Лисюк В. В.

 

виконання рішень Житомирської обласної ради, розпоряджень голови облдержадміністрації:

1. Рішення Житомирської обласної ради: від 18.12.2019 №1722 «Про схвалення проекту плану заходів на 2021-2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року» щоквартально Осипович Н.Є.

 

2.

від 24.12.2020 № 21

 «Про затвердження Програми розвитку системи освіти Житомирщини на 2021-2025 роки» (зі змінами)

протягом року Осипович Н.Є.

 

3.

Розпорядження голови ОДА:

від 27.11.2017 № 461

 «Про впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки у Житомирській області»

вересень

 

Безкоровайна З.В.

 

4.

від 20.10.2017 № 415

 «Про створення обласного штабу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

постійно Салімонович Ю.В.

 

5.

від 13.11.2015 № 377

 «Про територіальну підсистему єдиної державної системи цивільного захисту області»

постійно Салімонович Ю.В.

 

6.

від 13.11.2019 № 448

 «Про Регіональний план заходів щодо створення в закладах освіти належних умов для безпечного та якісного харчування дітей в Житомирській області на 2020-2025 роки»

постійно

Безкоровайна З.В.

 

 

 

7.

від 13.12.2019 № 515

 «Про посилення заходів щодо протипожежного захисту закладів освіти області»

постійно Салімонович Ю.В.

 

8.

від 12.07.2021 № 438

 «Про затвердження заходів щодо вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»

постійно Шевчук Н.О.

 

9.

від 25.07.2022 № 216

 «Про відзначення в області Дня Української Державності»

постійно Шевчук Н.О.

 

10.

 

від 08.11.2022 № 324

 «Про обласну Програму «Здоров'я населення Житомирщини на 2023 рік»

лютий 2023 року Шевчук Н.О.

 

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

1

Спільно з місцевими органами управління освітою організовувати роботу щодо:

створення необхідних умов для формування різнопрофільної мережі закладів дошкільної освіти;

створення безпечних умов, облаштування укриттів;

відкриття  кімнат безпеки;

створення додаткових місць у закладах освіти для дітей раннього та дошкільного віку;

моніторингу охоплення дітей віком 3-6 років дошкільною освітою та охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою у ЗДО

розширення мережі інклюзивних груп

протягом року

 

 

Прокопенко Л.В.

Амірова Н.В.

2

Провести кількісний облік дітей раннього та дошкільного віку відповідно до постанови КМУ від 13.09.2017 № 684 «Порядок обліку дітей дошкільного та шкільного віку та учнів» (зі змінами) та визначити: 

кількість дітей, які зареєстровані, але не проживають;

кількість дітей, які не зареєстровані, але проживають;

кількість дітей від 3 до 6 років охоплених, неохоплених дошкільною освітою, причини

серпень- вересень

Прокопенко Л.В.

Амірова Н.В.

3

Проаналізувати та узагальнити форму звітності № 85-к 

січень-лютий

Прокопенко Л.В.

Амірова Н.В.

4

Спільно з місцевими органами управління освітою проаналізувати та узагальнити:

стан організації харчування дітей;

протипожежний стан у ЗДО;

стан підготовки ЗДО до навчального року;

стан забезпеченості ЗДО засобами доступності для маломобільних груп населення;

стан забезпеченості ЗДО комп’ютерною технікою, підключення до мережі Інтернет, створення веб сайтів

 

 

щопівріччя

щопівріччя

серпень

щопівріччя

 

 

щопівріччя

 

Прокопенко Л.В.

Амірова Н.В.

5

Здійснити моніторинг стану травматизму серед дітей дошкільного віку в побуті та під час освітнього процесу

січень - серпень

Прокопенко Л.В. Амірова Н.В.

6

Продовжити роботу по формуванню мережі груп, закладів інклюзивних та компенсуючого типу

протягом року

Прокопенко Л.В. 

Амірова Н.В.

7

Забезпечити інформування органів виконавчої влади про виконання указів Президента України, постанов КМУ, розпоряджень голови ОДА, обласних  програм та інших нормативно-законодавчих актів з питань розвитку дошкільної освіти області

у визначені терміни

 

Прокопенко Л.В. 

Амірова Н.В.

8

Організувати і провести  наради з відповідальними особами за дошкільну освіту місцевих органів управління освітою з питань:

організації   соціально - педагогічного патронату у ЗДО;

організації якісного харчування у ЗДО; 

надання доступних освітніх послуг дітям дошкільного віку

          

 

 

 

у визначені терміни

Прокопенко Л.В. 

Амірова Н.В.

9

Провести заходи до Всеукраїнського Дня дошкілля

вересень 

Прокопенко Л.В. 

Амірова Н.В.

ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА

10

Координація роботи місцевих органів управління освітою з питань моделювання мережі ЗЗСО, розвитку мережі опорних закладів освіти

протягом  року

 

Безкоровайна З.В.

 

11

Забезпечити інформування органів виконавчої влади про виконання указів Президента України, постанов КМУ, розпоряджень голови ОДА, обласних  програм та інших нормативно-законодавчих актів з питань розвитку загальної середньої освіти області

щоквартально

Безкоровайна З.В.

 

12

Здійснювати моніторинг процесу реінтеграції дітей із закладів інституційного догляду (далі –ЗІД) обласного підпорядкування у сімейні форми виховання

щопівріччя

Безкоровайна З.В.

 

13

Проаналізувати навчальні плани закладів обласного підпорядкування

серпень-вересень

Безкоровайна З.В. 

14

Проаналізувати та погодити режими роботи ЗІД обласного підпорядкування та сформувати графік роботи виховних груп

жовтень

Безкоровайна З.В. 

15

Підготувати матеріали до щорічного звіту Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України про становище дітей в області

щоквартально

Безкоровайна З.В.

 

16

Забезпечити збір оперативної інформації на початок навчального року щодо:

мережі ЗІД;

кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

кількості дітей з інвалідністю;

кількості вихованців по класах та у виховних групах;

кількості вихованців в розрізі територіальних громад;

сформувати списки вихованців по закладах;

сформувати списки педагогічних  працівників ЗІД

вересень

Безкоровайна З.В.

 

17

Забезпечити виконання положень Порядку організації виїзду вихованців ЗІД за кордон

протягом року

Безкоровайна З.В.

 

18

Здійснювати моніторинг функціонування ЗІД з питань:

підготовки до початку нового навчального року;

стану травматизму учасників освітнього процесу під час освітнього процесу та у побуті;

здійснення профілактичних заходів щодо попередження жорстокого поводження з вихованцями;

стану успішності учнів

 

 

червень-серпень 

вересень, 

січень

 

січень, червень

 

щопівріччя

Безкоровайна З.В.

 

19

Координувати роботу МОУО щодо розвитку мережі закладів освіти з інклюзивним навчанням дітей з особливими освітніми потребами

протягом року

Безкоровайна З.В.

 

20

Сформувати та оновлювати банк даних закладів освіти з інклюзивним навчанням

протягом року

Безкоровайна З.В.

21

Координувати роботу інклюзивно-ресурсних центрів області

протягом року

Безкоровайна З.В.

22

Координувати роботу по проведенню ДПА у формі ЗНО/НМТ з КЗ «ЖОІППО» ЖОР:

оновлення інформації в довіднику закладів освіти, що міститься в ІТС УЦОЯО;

проведення онлайн-нарад, вебінарів з питань організації та проведення ДПА/ЗНО/НМТ у закладах освіти; 

формування мережі пунктів реєстрації та пунктів проведення ДПА/ЗНО/НМТ;

підготовка проєкту розпорядження голови ОВА про організацію роботи пунктів проведення ДПА/ЗНО/НМТ;

взаємодія з ГУ Національної поліції в Житомирській області  з питань охорони правопорядку; з Департаментом охорони здоров’я ОВА в частині надання медичної допомоги учасникам і працівникам пунктів проведення ДПА/ЗНО/НМТ; ГУ ДСНС у Житомирській області в частині протипожежної безпеки пунктів проведення ДПА/ЗНО/НМТ;

організація перевірки пунктів тестування

 

 

 

квітень-червень

протягом року

Безкоровайна З.В.

Амірова Н.В.

КЗ «ЖОІППО» ЖОР, 

МОУО, заклади освіти

   

23

Здійснювати моніторинг потреби закладів освіти у комп’ютерній техніці, її розподіл

 

протягом року 

Салімонович Ю.В.

Амірова Н.В.

24

Аналізувати стан цифровізації освітнього процесу у ЗЗСО та підключення їх до широкосмугової мережі ІНТЕРНЕТ

 

вересень, січень

Амірова Н.В.

 

25

Здійснювати моніторинг забезпечення організованим підвезенням учнів та педагогічних працівників до ЗЗСО

 

вересень

Амірова Н.В.

 

 

26

Координувати роботу МОУО з питань організації харчування учнів у ЗЗСО області 

 

до 25 вересня

Безкоровайна З.В.

Амірова Н.В. 

27

Формувати пропозиції щодо централізованих закупівель та розподілу предметів закупівель між територіальними громадами області відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі» 

 

протягом року

Близнюк С.О.

Амірова Н.В.

 

28

Подання статистичної звітності до МОН України та Головного управління статистики у Житомирській області

у визначені терміни

Бех О.М.

 

29

Здійснювати моніторинг інформації в системі ІСУО про органи управління у сфері освіти за їх місцезнаходженням відповідної адміністративно - територіальної одиниці (за необхідності внесення змін до відповідного переліку)

щопівріччя

 

 

 

Бех О.М.

 

30

На виконання постанови КМУ від 13.07.2011 № 752 «Про створення єдиної державної електронної бази з питань освіти» (зі змінами), наказу МОН України від 29.09.2015 № 986 «Про впровадження інформаційної системи управління освітою «ІСУО» забезпечити завантаження статистичних та формування зведених звітів ЗЗСО в ПАК «АІКОМ» та ІТС «ДІСО» (на порталі «ІСУО»):

 

зведений звіт ЗЗСО комунальної, державної та приватної форми власності за формою № 76-РВК;

зведений звіт за формою №76-РВК по ЗІД;

відомості про матеріально - технічну базу ЗЗСО та використання сучасних інформаційних технологій за формою  № Д-4 (без спеціальних ЗЗСО);

відомості про профілі навчання у ЗЗСО за формою № Д-5;

відомості про групування ЗЗСО за кількістю класів і учнів та про наповнюваність класів учнями по закладах за формою № Д-6;

відомості про мови навчання та вивчення мови як предмета у ЗЗСО за формою № Д-7-8 (без спеціальних ЗЗСО);

відомості про заклади спеціальної освіти за формою № Д-9;

звіт про кількість дітей шкільного віку за формою № 77-РВК;

зведений звіт про продовження навчання для здобуття повної загальної середньої освіти випускниками 9-х класів ЗЗСО за формою № 1-ЗСО;

зведений звіт про чисельність і склад педагогічних працівників ЗЗСО комунальної, державної та приватної форми власності за формою 83-РВК, у т.ч. і ЗІД комунальної форми власності

у визначені терміни

Бех О.М.

31

Забезпечити організацію засідань роботи комісії з питань ліцензування освітньої діяльності (підготовку матеріалів, проєктів розпоряджень голови ОВА тощо)

протягом року

 

 

 

Бех О.М.

 

32

Координувати роботу спеціалістів МОУО  щодо:

формування та узагальнення статистичної адміністративної звітності, її аналізу;

перевірки контрольних співвідношень даних між розділами і звітами;

перевірки   електронної версії інформації, поданої ЗЗСО;

підтримки в актуальному стані інформації про органи управління у сфері освіти за їх місцезнаходженням відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

перевірку достовірності та повноти переліку підпорядкованих ЗЗСО

 

протягом року

 

Бех О.М.

 

33

Забезпечити узагальнення інформації щодо:

потреби закладів освіти у підручниках, посібниках, іншій літературі;

розподілу підручників та посібників серед закладів освіти області;

формування рознарядки на отримання підручників

щоквартально

 

січень-лютий

 

постійно

Бех О.М.

Прокопенко Л.В

 

 

34

Контроль за підготовкою закладів освіти області до роботи в новому 2023/2024 н.р. та в осінньо-зимовий період, підготовка проєктів розпоряджень ОВА, наказів та контроль за їх виконанням

 

до початку нового 2023/2024 н.р.

Безкоровайна З.В.

Салімонович Ю.В.

 

35

Контроль за сталим проходження опалювального сезону. 

Підготовка та подання оперативної інформації щодо стану проходження опалювального сезону 2023/2024 

 

жовтень -квітень, жовтень-грудень

Безкоровайна З.В.

Салімонович Ю.В.

 

36

Здійснювати співпрацю з громадськими та благодійними організаціями АСЕТ, ОАЗИС ЖИТТЯ, АВЕНІР, Жіночим консорціумом України, Товариством Червоного Хреста щодо профілактичної роботи з учнівською молоддю по попередженню ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та негативних звичок

протягом року

Шевчук Н.О.

 

37

Сприяти у діяльності обласної організації Товариства Червоного Хреста України по розвитку молодіжного червонохресного руху

протягом року

Шевчук Н.О.

 

38

Проводити аналіз профілактичної роботи закладів освіти щодо попередження наркотичної та алкогольної залежності та негативних звичок серед учнівської молоді

березень

 

Шевчук Н.О.

КЗ «ЖОІППО» ЖОР, ЖДБХТТ,

НМК ПТО у Житомирській області

39

Здійснити аналіз виконання заходів щодо проведення інформаційно-просвітницької та профілактичної роботи в закладах освіти області щодо формування в учнівської молоді здорового способу життя

лютий

 

Шевчук Н.О.

МОУО

НМК ПТО у Житомирській області

40

Здійснення моніторингу стану доступності та безбар’єрності закладів освіти області та їх відповідність вимогам державних будівельних норм

вересень

Шевчук Н.О.

МОУО

41

Проаналізувати стан виконання розпорядження голови ОДА від 13.12.2019 №515 «Про посилення заходів щодо протипожежного захисту закладів освіти області». Провести моніторинг стану виконання заходів з протипожежного захисту закладів освіти, узагальнити довідкою

грудень 

 

 

 

Шевчук Н.О.

42

Проаналізувати:

стан профілактики з попередження побутового травматизму серед дітей;

стан дорожньо-транспортного травматизму дітей шкільного віку на автошляхах області; дотримання правил та вимог пожежної безпеки учнями ЗЗСО;

виконання заходів з протипожежної безпеки, їх фінансування ;

інформацію щодо стану дитячої злочинності 

 

січень 

Шевчук Н.О.

МОУО

43

Забезпечити інформаційно-профілактичну роботу по профілактиці суїцидальних тенденцій серед учнівської молоді, залучаючи спеціалістів центрів практичної психології та соціальної роботи

протягом року

 

 

Шевчук Н.О.

МОУО

КЗ “ЖОІППО”

НМК ПТО у Житомирській області

44

Здійснити моніторинг стану безпеки життєдіяльності, травматизму у побуті та у освітньому процесі учнів ЗЗСО, за результатами підготувати узагальнюючу довідку

січень 

Шевчук Н.О.

МОУО

45

Здійснювати заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в Україні шляхом проведення широкого інформування учасників освітнього процесу, батьківської громадськості щодо важливості імунізації проти кору, дифтерії та поліомієліту

протягом року

 

Шевчук Н.О.

МОУО

46

Координувати роботу місцевих органів управління освітою з питань дотримання вимог санітарного законодавства, приписів санітарної служби по забезпеченню належних умов навчання і перебування дітей у закладі

протягом  року

   

Шевчук Н.О.

 

МОУО

47

Здійснювати постійну координацію роботи місцевих органів управління освітою з питань дотримання вимог безпечного перебування дітей у закладах освіти в умовах воєнного часу

протягом  року

 

Шевчук Н.О.

МОУО

48

Взаємодіяти з правоохоронними органами та зацікавленими службами по захисту, дотримання прав та інтересів неповнолітніх, тимчасово переміщених, евакуйованих із зон активних бойових дій в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

 протягом   року

 

Шевчук Н.О.

МОУО

49

Забезпечити виконання спільного з ГУ Національної поліції у Житомирській області, службою у справах дітей ОДА, обласним центром соціальних служб плану заходів з попередження вчинення правопорушень дітьми у 2023 році

протягом  року

                      

Шевчук  Н.О.

МОУО 

зацікавлені служби

ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

Розвиток творчих здібностей та обдарувань учнів

1

Забезпечити видання електронного журналу «Екосвіт Житомирщини»

протягом року

Шевчук Н.О., 

КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

2

Продовжити реалізацію обласного екологічного проєкту «Екохаб»

протягом року

Шевчук Н.О., 

КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

3

Продовжити реалізацію віртуального музею «EcoBioSystems»

протягом року

Шевчук Н.О., 

КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

4

Провести заходи, присвячені Всеукраїнському Дню позашкілля:

випустити тематичний  ДАЙДЖЕСТ;

провести урочисте засідання керівників ЗПО області.

вересень

Шевчук Н.О., 

КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

5

Провести обласні етапи всеукраїнських конкурсів, виставок, акцій тощо еколого-натуралістичного напряму        

протягом року

Шевчук Н.О., 

КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

6

Провести нагородження кращих юннатів року «Юннатівський оскар-2022»

січень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР 

7

Забезпечити проведення обласного челенджу «Цікаві факти про життя і діяльність П.А. Тутковського»

березень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

8

Забезпечити проведення форуму «Досліджуємо природу рідного краю» до 165-річчя з дня народження П.А. Тутковського

березень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

9

Забезпечити проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім»

березень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

10

Забезпечити проведення V обласного конкурсу «Великий екологічний квест «Захисник природи»

квітень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

11

Забезпечити проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»

квітень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

12

Забезпечити проведення обласного зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти

травень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

13

Забезпечити проведення обласного дитячого ЕКОФОРУМу, забезпечити максимальне охоплення екологічними заходами учнів

червень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

14

Забезпечити організацію та проведення літньої екологічної школи «EcoLandLab»

червень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

15

Забезпечити проведення форуму «Дослідники малої Батьківщини»

жовтень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

16

Забезпечити проведення VІ обласного фестивалю патріотичних дій «Патріот-FEST»

жовтень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

17

Забезпечити проведення обласного конкурсу з акваріумістики та мистецтва аквадизайну «AQUASCAPE»

листопад

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

18

Забезпечити проведення обласного фестивалю екологічного кіно «Кіно-ECO-FEST»

грудень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

19

Забезпечити проведення обласного івенту «Емоції природи»

грудень

Шевчук Н.О. КЗПО «ОЕНЦ» ЖОР

20

Забезпечити участь у Всеукраїнському форумі до Дня захисту дітей «Я знаю свої права»

червень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

21

Підготувати та провести звітно-виборчу конференцію Обласної ради учнівського самоврядування

вересень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

22

Забезпечити участь команди Житомирщини у фіналі Всеукраїнського фестивалю «Молодь обирає здоров’я»

вересень-жовтень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

23

Забезпечити організацію заходів щодо реалізації проєкту підтримки воїнів ЗСУ «Крила захисту»

протягом року

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

24

Провести прийом та реєстрацію науково-дослідницьких робіт учасників ІІ етапу конкурсу-захисту МАН України

січень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

25

Забезпечити участь делегації Житомирської області у ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України

травень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

26

Провести науково-практичну конференцію Житомирського територіального відділення МАН України за підсумками участі здобувачів освіти у ІІІ етапі конкурсу-захисту МАН України

червень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

Всеукраїнські заходи з художньо-естетичного та науково-технічного напряму

27

Забезпечити участь у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі естрадної пісні «Різдвяна зіронька»

січень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

28

Забезпечити участь у Всеукраїнському літературно-музичному фестивалі вшанування воїнів України «Розстріляна молодість» до Дня Героїв Небесної Сотні

лютий

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

29

Забезпечити участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі сценічних та карнавальних костюмів «Стильний папір»

березень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

30

Взяти участь у Всеукраїнських масових заходах аерокосмічного напряму: «Всеукраїнський гуманітарний конкурс «Космічні фантазії»», «Мирний космос», «Зоряний шлях», «Космос. Людина. Духовність»

березень, квітень, вересень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

31

Забезпечити участь у Всеукраїнському конкурсі творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» 

березень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

32

Забезпечити участь у Всеукраїнському проєкті «Науковий календар Музею науки»

протягом року

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

33

Забезпечити участь у Всеукраїнському конкурсі з писанкарства «Великодні писанки»

квітень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

34

Забезпечити участь у Всеукраїнському відкритому конкурсі «МАН – Юніор Ерудит»

травень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

35

Забезпечити участь у Всеукраїнській виставці декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!»

червень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

36

Забезпечити участь у Всеукраїнській інформаційно-просвітницькій тематичній акції «Живі Письменники», «Як говорити з дітьми про війну, нові діалоги»

протягом року

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

37

Забезпечити участь у мультидисциплінарному науково-освітньому проєкті «Здорове довкілля – здорова людина»

протягом року

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

38.

Забезпечити участь у Всеукраїнському літературно – дитячо - юнацькому фестивалі «Слово нації»

грудень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

Всеукраїнські заходи з військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напрямів

39

Забезпечити участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

лютий

Шевчук Н.О.,

 КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

40

Забезпечити участь у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»

березень

Шевчук Н.О.,

 КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

41

Забезпечити участь у VII Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні через віки у ХХІ ст.»

березень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

42

Забезпечити участь у 7-му Чемпіонаті України серед юніорів зі спортивного (водного) туризму

квітень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

43

Забезпечити участь у ІІІ Всеукраїнському етапі гри «Сокіл» («Джура»): середня та старша вікові групи

липень

Салімонович Ю.В.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

44

Забезпечити участь у таборуванні куренів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») з активним способом пересування (рейд-похід) – «Героїка Карпат», присвячений Дню Незалежності України

червень-липень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

45

Забезпечити участь у 52-му Чемпіонаті України серед юніорів зі спортивного (пішохідного) туризму

липень

Шевчук Н.О.,

КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

46

Забезпечити участь у зборі активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Котигорошко» (молодша вікова група)

серпень

Шевчук Н.О.,

 КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

47

Забезпечити участь в параді-огляді «Впоряд» роїв старшої вікової групи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») до Дня захисників і захисниць України

жовтень

Шевчук Н.О.,

 КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

48

Забезпечити участь у ХІІІ Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників»

жовтень

Шевчук Н.О.,

 КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

49

Забезпечити участь у ХV Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції учнівської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ ст.»

 

грудень

Шевчук Н.О.,

 КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» ЖОР

Підтримка талановитих дітей та обдарованої молоді, передових педагогів

1

Провести III етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

січень-лютий

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

2

Провести відбірково-тренувальні збори по підготовці до участі команди області у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

 

січень-лютий-березень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

3

Провести I (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023»

січень-лютий

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

4

Організувати обласну педагогічну виставку перспективного педагогічного досвіду «Сучасна освіта Житомирщини - 2023»

січень-березень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

5

Організувати та провести Всеукраїнський етап XII конкурсу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

лютий

Безкоровайна З.В.

Майстренко Т.М.

КЗ «ОІППО» ЖОР

6

 Організувати та провести Всеукраїнський етап XXII міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

лютий

Безкоровайна З.В.

Майстренко Т.М.

КЗ «ОІППО» ЖОР

7

Взяти участь у міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2023»

березень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

8

Організувати роботу щодо участі команд області для участі у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

березень-квітень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

9

Організувати та провести II (Всеукраїнський) тур конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації «Правознавство»

березень-квітень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

10

Координація роботи з відзначення переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

травень-червень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

11

Організувати роботу з проведення I, ІI етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 2023-2024 н. р.

 

жовтень-грудень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

12

Організувати та провести зональний етап I (обласного) туру конкурсу «Учитель року – 2024»

 

жовтень-грудень

Безкоровайна З.В.

КЗ «ОІППО» ЖОР

13

Організувати роботу з проведення обласного етапу XIII конкурсу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка та XXIII міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 

листопад, грудень

Безкоровайна З.В.

Майстренко Т.М.

КЗ «ОІППО» ЖОР

14

Продовжити роботу обласної оглядової комісії з присвоєння та підтвердження почесних звань «Народний художній колектив» та «Зразковий художній колектив» художнім колективам області системи освіти згідно з Положенням про почесні звання, затвердженим наказом МОН України від 14.02.2002 № 461

 

протягом  року

                      

Шевчук Н.О.

МОУО